Info

betonorman

Beton Orman Türkiye şartlarında alternatif, yeraltı, farklı sayılabilecek müzik türlerinin tanıtım, üretim, promosyon ve etkinlik organizasyonları ile bu türlere ait kültürün tanıtımını yapmaktadır. Reggae, Dub, Ska, Dancehall, D’n’B, Jungle, Dubstep, Dub Techno, Breakbeat, Hardcore, Rap, Soul, Funk, Afrobeat ve buraya sığmayacak kadar uzun bir yelpazedeki türler ile ses sistemi ve bas kültürünü yaymayı hedeflemektedir.

İsmini dünyanın sayılı beton yığınlarından biri olan İstanbuldan alan Beton Orman 2003’te Homegrown Soundsystem (Da-Frogg Eyez ve J-Bro) tarafından Açık Radyoda bir Reggae/Dub programı olarak başladı. Zamanla bu türlerin promosyonunu ve etkinlik organizasyonlarınıda yapmaya başlayan Beton Orman 2006 yılında Türkiyenin ilk Reggae festivali “Siren Fest”i 12m3, Firuzaga ve King Seroman ile beraber organize etti. Önce J-Bro‘nun sonrada Da-Frogg Eyez‘ın yurtdışına gitmesi ile radyo programı sona ererken organizasyonlar King Seroman ve Selekta Genjah öncülüğünde devam etti. 2012’de yapılan “Siren Fest” 2 ve 3’un yanısıra pek çok etkinlik ve konser düzenlendi. Beton Orman ayrıca 2014’te Türkiyedeki ilk “Dub Club” etkinliğinide başlattı. Da-Frogg Eyez ve J-Bro‘nun Istanbula geri dönüşü ile 8 yıl aradan sonra Beton Orman Açık Radyo 94.9’da Alphadub‘ında katılımı ile tekrardan yayına başladı. Programlara sıkça konuk alarak Dj’lere ve sanatçılara bir platform oluşturmaya çalışırken etkinliklerinde promosyonunu yapıyor.

NOT: Beton Orman (şimdilik) Booking Agency DEGILDIR. Sitede bulunan sanatçıların tanıtımını yapmak amaçlıdır. Onlar ile bağlantı kurmanızı sağlayabiliriz ancak menajerleri değiliz…

 

Menu Title