Bosphoroots – Rizom, Beton Orman etiketiyle yayında!

İstanbullu reggae grubu Bosphoroots’un 1,5 senedir üzerinde çalıştığı, toplam 9 parçadan oluşan ilk uzunçaları RİZOM, Beton Orman etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!
Rizom albümünden ilk olarak Ekim 2019’da Parla parçasını paylaşan Bosphoroots, aldığı güzel tepkilerin ardından Aralık 2019’da albümün ikinci teklisi Reva Mı Bu?‘yu yayına aldı. Tüm hazırlık aşamaları 1,5 sene süren, toplam 9 parçadan oluşan Rizom albümü, 22 Mayıs 2020 tarihinde Beton Orman etiketiyle yayınlandı.

DERDİM VAR’DA “DENİZ TEKİN” DÜETİ!

Alternatif sahnenin önemli şarkı yazarı/şarkıcılarından Deniz Tekin‘in de sözleri ve vokaliyle eşlik ettiği Derdim Var parçasının haricinde bu albümde gruba, Parla parçasında Mert Fehmi Alatan (trompet), Reva Mı Bu? parçasında Ege Cengiz (Trompet), Fuatcan Başkır (Trombon) eşlik etti. Albümde ayrıca Peaceland parçasının iki farklı versiyonu olan Peacedub ve Synthland parçalarını Arastaman imzasıyla duyuyoruz.

Albümün genel kayıtları A2 Studio’da Aras Tüysüz (a.k.a. Arastaman) ve Ali Sak tarafından alınırken, mix ve mastering’de ise yine Aras Tüysüz imzası bulunuyor.

Sözler: Koray Sürücü a.k.a. Levvera
Müzik: Bosphoroots
Kayıtlar: Aras Tüysüz (a.k.a. Arastaman), Ali Sak
Mix & Mastering: Aras Tüysüz (a.k.a. Arastaman)
Stüdyo: A2 Studio, Pür Recording Studio
Albüm Artwork: Murat Tolga
Artwork Design: Berkay Öktem
Promo Fotoğraflar: Berkay Öktem

 

 

Bir cevap yazın