Good Vibes ilk EP’leri “ÖZGÜR OL” ile karşınızda!

Reggae sahnesinin alternatif gruplarından Good Vibes ilk EP’si “Özgür Ol”u Beton Orman Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

Good Vibes, reggae ekseninde dinleyiciye yenilikçi yaklaşımlarla 3 şarkı sunuyor. Sahnede yarattıkları özgün denemelerle farklı bir sound yakalayan ekip, Özgür Ol EP’sinde bu stillerini yansıtmış durumda. Farklı tarzlardan beslenerek ürettikleri şarkılarının sözlerinde umut verici ve manifestör bir karşı duruşu sahiplenen Good Vibes, müzikal olarak reggae’yi  jazz, dub, rock ve deneysel ögelerle harmanlıyor.

Good Vibes farklı projeler ve alternatif sahnelerden tanıdığımız Özge Ürer (v), Mahir Konanç (g) , Evrim Tüzün (k), Fırat Bodur (b) ve Çağdaş Yapıcılar (d) ‘dan oluşuyor.

Taze EP’de Good Vibes’a  Reggae sahnesinin bilinen isimleri de eşlik ediyor. Özgür Ol ve Children of Zion şarkılarında Sattas’tan Mert Fehmi Alatan trompet’te, Emir Erunsal ise saksafonda. Asi Çocuk şarkısında ise Bosphoroots’tan Koray Sürücü aka Levvera, Özge Ürer’le birlikte vokalleri paylaşıyor. Mix’te Anıl Çifter, mastering’de Barış Büyük ile çalışan  Good Vibes mini albümlerinin prodüktörlüğünü ve aranjmanlarını kendi üstlendi.

Grup üyelerinin çocukluk oyuncaklarıyla tasarlanan kapak çalışmasında özgürlük ve umut dolu bir gelecek temaları vurgulanıyor. Çalışma ise Özge Ürer’e ait.

Good Vibes’ın EP lansman konserleri iki şehirde birden gerçekleşecek. 22 Kasım’da İstanbul’da çok özel konuklarıyla birlikte Nayah’da olacak ekip, 27 Kasım’da ise Ankara Last Penny’de sevenleriyle buluşacak.

Takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/goodvibes_theband/

Facebook: https://www.facebook.com/GoodVibesTheBand

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCdeUK6HHE7U1ODEUG2I67Rg

Bir cevap yazın