Good Vibes – Özgür Ol

BOR010 – ../11/2019 – wav, mp3
ft. Levvera, Mert Fehmi Alatan, Emir Erunsal

Reggae sahnesinin alternatif gruplarından Good Vibes ilk EP’si “Özgür Ol”u yayınladı. Sahnede yarattıkları özgün denemelerle farklı bir sound yakalayan ekip,EP’ye bu stillerini yansıtmış. Farklı tarzlardan beslenerek ürettikleri şarkılarının sözlerinde umut verici ve manifestör bir karşı duruşu sahiplenen Good Vibes, müzikal olarak reggae’yi jazz, dub, rock ve deneysel ögelerle harmanlıyor. Good Vibes farklı projeler ve alternatif sahnelerden tanıdığımız Özge Ürer(vocal), Mahir Konanç (gitar) , Evrim Tüzün (klayve), Fırat Bodur (bas) ve Çağdaş Yapıcılar (davul)‘dan oluşuyor.
EP’de Good Vibes’a Reggae sahnesinin bilinen isimleri de eşlik ediyor. Özgür Ol ve Children of Zion şarkılarında Sattas’tan Mert Fehmi Alatan trompet’te, Emir Erunsal ise saksafonda. Asi Çocuk şarkısında ise Bosphoroots’tan Koray Sürücü aka Levvera, Özge Ürer’le birlikte vokalleri paylaşıyor. Mix’te Anıl Çifter, mastering’de Barış Büyük ile çalışan Good Vibes mini albümlerinin prodüktörlüğünü ve aranjmanlarını kendi üstlendi.

Grup üyelerinin çocukluk oyuncaklarıyla tasarlanan kapak çalışmasında özgürlük ve umut dolu bir gelecek temaları vurgulanıyor. Çalışma ise Özge Ürer’e ait.